Tartı sektöründe 70 yıllık tecrübemizle İkitelli'de ki üretim,mağza ve kalibrasyon labaratuvarımızla hizmetinizdeyiz.
Hray Baskl, Etalon ve Kalibrasyon
Tartı sektöründe 70 yıllık tecrübemizle İkitelli'de ki üretim,mağza ve kalibrasyon labaratuvarımızla hizmetinizdeyiz.
Periyodik Muayene

  • 04 Eylül 2013 tarihli 28755 nolu Resmi Gazete’de yayınlanan TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği, Otomatik Tartı Aletlerinin (Kütle belirleme, gravimetrik dolum, Kesintili toplayıcılar, Sürekli toplayıcılar, Ray kantarları, CheckWeigher, CatchWeigher vb.), Tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin, I. ve II. sınıf(Kuyumcu, Eczacı hassas terazileri vb.) otomatik olmayan tartı aletlerinin periyodik muayenesi ve tamir sonrası muayenesi Yetkili Muayene Servislerine devredilmiştir.

    3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre üzerinden Alım ve Satım ilemleri yapılan, ticari ilişkilerde kullanılan tartı aletlerinin doğruluğunun kontrol edilip, ayarlarının yapılmış olması ve mühürlenmesi gerekmektedir. Piyasaya arz edilen ilgili tartı aletlerinin her iki yılda bir Periyodik muayenesinin ve tamir sonrası muayenesinin TARTI  ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği yapılması gerekmektedir. Zamınında yapılmayan tartı aletlerine 2014 yılı için 1.521,00 TL idari para cezası uygulanmakta ve cihaza el konulmaktadır. 

    YMS kuruluşları TSE-HYB-K-298 normuna göre sertifikalandırılmış bir kalite sistemine sahip olmalı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yetkilendirilerek sertifikalandırılmalıdır ve bağımsız olmalıdır. Firmamız ilgili ölçü aletlerinizin muayne işlemlerini yerine getirebilmektedir.

© 2011 - Hüray Baskül, Etalon ve Kalibrasyon
Fabrika İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Esenler Sanayi Sitesi 10. Blok No : 10 İkitelli / İstanbul